![KMS FARKLI MAĞLUBİYETLERİN TAKIMI OLDU](https://www.marasexpress.com/wp-content/uploads/2018/11/KMS-Bugsaş.jpg)
TFF 2’nci Lig Kırmızı grupta müsabakalar hafta sonu oynanan maçlarla tamamlandı. Kahramanmaraşsppor yine yokları oynadı.
Ligin 16’ncı haftasında toplam 30 gol atıldı. Ligde oynanan 9 maçta da futbolseverler gol seyretme imkanı yaşadı.
Ligin zirvesini takip eden takımların birçoğu maçalarını kazanırken haftanın şüphesiz ki en sürpriz sonucu Pendikspor ile Fethiyespor arasında oynanan maçta yaşandı. Ligin iyi takımlarından olan Pendikspor’un kendi sahasında oynadığı karşılaşmada Fethiyespor’a 4-1 gibi farklı bir skorla yenilmesi dikkatlerden kaçmadı.
Haftanın maç skorları, maç yorumları ve puan durumu şu şekilde oldu:
Pendikspor 1-4 Fethiyespor
Cumartesi günü oynanan tek maç olan Pendikspor Fethiyespor maçında ortaya çıkan maç sonucu herkesi şaşırttı. Özellikle kendi sahasında zor maç kaybeden takımlardan birisi olan Pendikspor ki Play off mücadelesi içerisinde yer alıyor düşme potasının içerisinde olan Fethiyespor’a farklı bir şekilde mağlup olması haftanın sürpriz sonu olarak değerlendirebilinecek nitelikte. Fethiyespor ligde ikinci maçını kazanarak 14 puana ulaştı. Pendikspor 23 puanda kalarak ligin 7’nci sırasına geriledi.
Şanlıurfaspor 2-0 Menemen Belediye Spor
Şanlıurfaspor belki de bu hafta kazanarak ligde gidiş hattını etkileyecek bir sonuca imza attı. Özellikle deplasmanlarda son derece sıkıntılı bir tablo çizen ve gereksiz puan kayıpları yaşayan Şanlıurfaspor zirveyi takip eden takımlardan birisi olan Menemen Belediyespor karşısında son derece etkili bir futbol ortaya koydu ve net bir skorla maçı 2-0 kazandı. Rakibiyle olan puan farkını 6 puandan 3 puana indiren Şanlıurfaspor 29 puanla ligde 5’nci sırada yer alıyor. Menemen Belediyespor ise aldığı mağlubiyetle lig lideri olan Tuzlaspor’un 5 puan gerisinde 3’ncü sırada kaldı.
Manisa Büyükşehir Belediye Spor 4-0 Kahramanmaraşspor A.Ş.
Ligde Lider Tuzlaspor’la birlikte Manisa Büyükşehir Belediyespor en iyi iç saha performansına sahip. İç sahada oynadığı 8 maçta Manisa temsilcisi 7 galibiyet 1 beraberlik almayı başardı. Hafta sonu oynadığı Kahramanmarşspor maçında tüm ağırlığını ortaya koyan Manisa Büyükşehir Belediyespor Menemen Belediyespor’un kaybetmesiyle ligde averajla ikinci sıraya yükseldi. Maçın ilk yarısında rakibi karşısında Kahramanmaraşspor dirense de ikinci yarıya Manisa temsilcisi 4 gol sığdırmayı başardı.
Tarsus İdman Yurdu 2-1 Kırklarelispor
Ligin orta sıra ile üst grup arasında geçiş maçları arasında yer alan maçta Kırklarelispor Tarsus İdman Yurdu takımına konuk oldu. Ligde üst üste 4 maç kazanarak ciddi bir çıkış yakalayan Kırklarelispor Tarsus maçını da kazanarak yoluna devam etmek istedi. Ancak kendi sahasında iyi futbol oynayan ve özellikle gol bölgesinde ligin iyi takımlarının başında gelen Tarsus İdman Yurdu takımı yakaladığı gol fırsatlarını da iyi değerlendirince maçı 2-1 kazandı. Ligde 26 puana ulaşan Tarsus İdman Yurdu 6’ncı sıraya yükselmeyi başardı. Kırklarelispor ise mağlup olmasına rağmen ligde 21 puanla 8’nci sıradaki yerini korudu.
Bugsaş Spor A.Ş. 2-2 Zonguldak Kömürspor
Ligin iki denk takımın mücadelesinden beraberlik sonucu çıktı. Geçtiğimiz hafta yaptığımız maç tahminlerinde de bu maçın berabere bitme olasılığının bir hayli fazla olduğunu belirtmiştik. Bugsaş halen üç puana hasret. Zonguldak Kömürspor ise bir türlü istenilen patlamayı yapamadı. Son derece diri bir takım olmasına rağmen son vuruşlarda sıkıntı yaşıyorlar gibi.
Fatih Karagümrük A.Ş. 4-2 Darıca Gençlerbirliği
Fatih Karagümrük ligin en anlaşılmaz takımlarından birisi. Son derece kaliteli bir oyuncu topluluğu var ellerinde. Onların sayesinde de maç kazanıyorlar. Darıca Gençlerbirliği maçında 2-1 geriye düştüler. Ancak maçın son 20 dakikalık bölümünde ortaya çıkan süper lig kariyerli futbolcusu Erkan Zengin 3 gol birden atarak Fatih Karagümrük’ü ipten alan futbolcu oldu. Karagümrük kazanarak yoluna devam 30 puanla ligin 4’ncü sırasına kadar çıktılar. Darıca Gençlerbirliği ise 17 puanla 11’nci sırada kaldı.
Konya Anadolu Selçukspor 1-1 Tokatspor A.Ş.
Ligin en alt basamağında bulunan ve zor günler geçiren Tokatspor takımı Konya deplasmanından altın değerinde puan aldı. Ligde kalma olasılığı bulunmasına rağmen son derece az bir ihtimali olması dikkat çekiyor. Ancak zorlu bir Anadolu Selçukspor deplasmanından puan aldılar. Konya temsilcisi bu maçı kazanarak aradaki puan artırmak istiyordu ancak istenilen olmadı hatta geriye düştükleri maçta beraberliği getiren golü 83’ncü dakika da buldular.
Bandırmaspor Baltok 1-2 Tuzlaspor A.Ş.
Tuzlaspor şüphesiz ki bu sezon en flaş takımı konumunda ligin ilk yarılık bölümünü de elde ettikleri galibiyet sonrasında lider olarak tamamlamayı garantilediler. Bandırmaspor Baltok’ta ligin alt sıralarından kurtulmak içi uğraş veriyor. Tüm maçlara final havasında çıkıyorlar. Ancak yinede işleri çok zor! Kendi sahalarında 1 puan bile alabilseydiler farklı olabilirdi.
Etimesgut Belediyespor 2-0 Sivas Belediye Spor
Son haftalarda çıkış yakalayan takımlardan birisi olan Etimesgut Belediyespor kendi sahasında Sivas Belediyespor’u yenerek ligde 20 puanla 9’ncu sıraya kadar yükselmeyi başardı. Rakibini yenerek üstüne çıkan Etimesgut Belediyespor özellikle iç saha avantajını iyi kullanan takımlardan birisi. Sivas Belediyespor ise son haftalarda aldığı mağlubiyetlerle dikkat çekiyor. İlk yarının son haftası öncesinde her iki takım açısından çok büyük önem taşıyordu.