![İDMANYURDUSPOR SAHAYA İNDİ](https://www.marasexpress.com/wp-content/uploads/2018/12/48263102_1422830371187483_2564021344576471040_n.jpg)
Kahramanmaraş 2.Amatör Ligde Mücadele eden Onikişubat İdmanyurdu Spor kulübü Hanefi Mahçiçek Suni Futbol sahasında yaptığı antrenmanla hazırlıklara başladı.
Amatör Futbol’un renkli ve başarılı takımlarından Onikişubat İdmanyurduspor 2018-2019 Futbol sezonu için idmanlara başladı. Geçtiğimiz sezon adından sıkça söz ettirmeyi başaran İdmanyurduspor bu sezon yine aynı başarıları tekrar edecek gibi görünüyor. 2017-2018 sezonunda Arsan Sümerspor’u çalıştırıp 1.amatör’e yükselmesinde büyük pay sahibi olan deneyimli Teknik Adam Bahaittin Bozkurt’u takımın başına getirerek büyük sükse yapan kulüp yeni sezon için kadrosunu büyük ölçüde korumayı başararak eksik mevkilere nokta transferler yaparak sezon sonu 1.Amatör’e yükselmeyi hedefliyorlar.
“LİGE HEYECAN KATACAĞIZ”
Spor camiası tarafından takdir toplayan Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulüp Başkanı Ahmet Öztürk Yaptığı Açıklamada şu sözleri sarf etti; Geçtiğimiz sezon kulübü devraldığımızda işimizin çok zor olduğunun bilincindeydik.Yarattığımız aile ortamı bizim yükümüzü tamamen hafifletti ve zor görünen tüm çalışmaları rahatlıkla yapabildik.Gerek saha içi gerek saha dışı bir çok kesim tarafından olumlu tepkiler aldığımız için yaptığımız işin ne kadar doğru olduğuna inandık.Şampiyonluğu kaçırmış olmamıza rağmen inancımızı ve tebessümüzü yitirmeden yeni sezon planlamasını ortalama 3-4 ay öncesinden yaparak ilk iş takımımızın başına bir teknik direktör getirmekti. Vizyonumuz doğrultusuna uygun bir isim olan ve camiamızda sevilen Bahaittin Bozkurt hocamızla görüşerek çalışmalara hız verdik. Sağ olsun Bahaittin Hocamız bizi geri çevirmedi ve anlaşma sağladık. Transfer konusuyla bilgi alışverişi yapıp ne tür düşüncelere sahip olduğunu sorduğumuzda hocamızın verdiği cevaplar bizleri ayrı bir mutluluğa sevk etti. Bizde dedik ki bu sezon geçtiğimiz sezonun daha üstünde bir başarı çıtasına ulaşmamız lazım. Ve bu inançla ilk idmanımıza başladık. Allah’ım utandırmasın.
“NİYETİMİZ ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR’UMUZU HAK ETTİĞİ YERLERE GETİREBİLMEK”
Başkan Ahmet Öztürk’ün ardından Deneyimli Teknik Adam Bahaittin Bozkurt hocamıza mikrofonlarımızı çevirdik ve takıma katılış, vizyon, hedefler, transferler ile alakalı düşüncelerini kendisinden dinledik. Geçtiğimiz sezon aynı grupta şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz takımların başında Onikişubat İdmanyurduspor geliyordu. Arsan Sümerspor ile oynadığımız maçlarda bizzat şahit oldum ki gerçekten kulüp yapısı olarak çok ahlaklı,birbirlerine aşırı bağlı bir oyuncu grubu gördüm.Yenildikleri maçlarda bile rakip takım oyuncularını,teknik heyetini tebrik etmeyi bilen bir kulüp olduklarını görünce çok memnun kaldım. 2-3 ay önce Kulüp Başkanımız Ahmet Öztürk bir görüşme talebinde bulunduğunda davetlerini kabul edip görüşmeye gittim. Gerek başkanımızın gerek Serhat hocamızın anlattıklarını bizzat kendilerinden duyunca daha fazla heyecanlandım. Çünkü Onikişubat İdmanyurduspor sadece kendi kulübü için değil Kahramanmaraş Amatör’ü için çaba sarfetmeyi ilke edinmiş bir vizyon anlayışına sahip. Bu da bizleri işimize daha fazla sarılmamıza vesile kılıyor. Zaten 2017-2018 futbol sezonunda gerek saha içi gerek saha dışı yaptıkları etkinliklerle tüm camiada belli bir saygı kazanan kulübümüz bizim hedeflerimize ulaşmamızda önümüze kolaylıklar sağladı. Bundan sonrası teknik ekip olarak bizlere düşüyor. Niyetimiz Onikişubat İdmanyurduspor’umuzu hak ettiği yerlere getirebilmek. Transfer konusuyla alakalı başkanımız az önce bahsetti. Kendilerine kurduğum cümle şu şekildeydi; Geçtiğimiz sezon u19 takımımızın birkaç maçını seyretmiştim. Orda forma giyen sporcularımızın gerek ahlaki, gerekse tekniki kaliteleri bizim bu sezon belirlediğimiz hedefe ulaşmamız için büyük bir nimet. Gençlerimizin kalitesini gördükten sonra gerekiyorsa hiç transfer yapmayız dedim. Çünkü Serhat Kapudere hocamın gençlere neler kattığını bizzat görebilme fırsatım da oldu. Serhat Hocamız gençler için büyük bir şans. Tabi futbol bu alternatifli kadro kurmak zorundayız. Bu maksatla da tekraren söylüyorum ki sırf futbolcu aldık demek için kulübümüzün parasını har vurup harman savurmak yerine, idmanlarımızda göze çarpan eksik mevkilerimize nokta transferler yaparak ideal bir takım haline gelmeyi hedefliyoruz. Alacağımız oyuncularda öncelik olarak aradığımız kriter kulübümüzün vizyonuna uygun isimler olacak. Gerek saha içi gerek saha dışı rakibe, hakeme, tribüne saygıyı asla elinden bırakmayacak kişileri belirleyeceğiz. İnşallah bu yolda emeklerimizin karşılığını alabiliriz.
“BİZ BU İŞİ SEVEREK YAPIYORUZ”
Kulübün Genç takımlar sorumlusu Serhat Kapudere ise yeni sezon hedefleriyle alakalı şu sözleri sarf etti; Yorucu geçen bir sezonun ardından geldiğimiz noktaya baktığımızda bu işi severek yapmaya devam edebileceğimizi daha iyi anladım. Geçen sezon kulüp tarihinde ilk kez u17 kategorisinde çıkarak bir ilke imza attık. Daha sonra anladık iyiki u17 kategorimizi kurabilmişiz. Çünkü o gençlerimizle kulübümüzün geleceğini oluşturabileceğimize kanaat getirdik. Suni başarılardan çok kalıcı başarılara imza atmak istediğimiz için gerek genç kategorilere gerekse büyük takımımıza aşırı transfer yapma sevdalısı değiliz. Bu demektir ki hiç transfer yapmayacağız. Makul gördüğümüz kadarıyla eksiklerimizi kapatabilecek şekilde isimler alarak. Uzun vadeli planlarımıza emin adımlarla yürümek istiyoruz. Bahaittin Bozkurt hocamızın takımımızın başına gelmesiyle şahsım biraz daha rahatladı. Çünkü hocamızın bilgi ve deneyimlerinden edineceğim çok şey var. Ve gördük ki hocamız da bizler gibi gençlere çok değer verip sahip çıkıyor. Saha dışı yaptığımız çalışmalar bize meyvesini vermeye başladı. Yaz döneminde şehrimize davet ettiğimiz Türk Futbol Efsanelerinden Mahmut Alpaslan Hocamızın referansıyla bağlantı kurduğumuz İstanbul Süper Amatör Takımlarından Kardeş Kulübümüz Atlasspor’umuz bize her türlü desteği sağlıyor. İlk idmanımız öncesi bizlere eşofman, yağmurluk, forma ve antreman aparatları göndererek sahaya çıkmamızda yardımcı oldular kendilerine de buradan teşekkürlerimizi iletiriz. İnşallah yeni sezon dilediğimiz şekilde sonuçlanır. Tüm kulüplerimize şimdiden başarılar dileriz. Sakatlıksız bir sezon geçirmek ümidiyle” ifadelerini kullandı.