Kahramanmaraş Akaryakıt Bayileri Derneği (KABDER) Yönetim Kurulu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede, Sermet Çuhadar bir kez daha Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.
6 Şubat’ta yaşanan depremler nedeniyle ertelenen KABDER Olağan Genel Kurulu 21 Kasım Salı günü Gümüşhan restorantta geniş katılımla gerçekleştirildi. Ali Hasırcı’nın Divan Başkanlığını Cengiz Gül ve İlker Yiyen’in Sekreteryalığını yaptığı Genel Kurul’da Sermet Çuhadar Başkanlığında tek liste halinde gidilen kongrede, 3 yıllığına görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri belirlendi.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Sermet Çuhadar KABDER kuruluşuyla birlik ve beraberliği sağlayarak tek ses, tek yumruk halinde sektörümüzü daha iyi noktalara taşımanın gayreti içerisinde olduk. Yeni Yönetim Kurulumuz da önümüzdeki dönemde aynı anlayışla yoluna devam edecektir” diye konuştu.
Genel Kurulda üyelerin oylarıyla yeniden KABDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Sermet Çuhadar konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine işaret etti. KABDER olarak bugüne kadar üyelerin ve sektörün sorunlarının çözümü için çalışmalar yürüttüklerini, yeni dönemde de faaliyetlerinin bu yönde süreceğini dile getiren Çuhadar, “Dernek olarak, misyonumuzun gereğini yerine getirmeye yeni dönemde de devam edeceğiz. Sektörümüzün sorunlarının çözümü ve gelişimi noktasında yeni ve etkin yol haritaları belirleyip, o şekilde ilerleyeceğiz. Yeni dönemin yeni yönetim kurulumuza ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
“DEPREMDE VE PANDEMİ DE KAPILARIMIZI KAPATMADIK”
Konuşmasında KABDER’in 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde Kahramanmaraş kent merkezinin yanı sıra özellikle büyük yıkım yaşanan Elbistan, Pazarcık ilçelerindeki arama, kurtarma çalışmaları sırasında önemli görevler üstlendiğini de dile getiren Çuhadar, şunları söyledi: “Dernek olarak depremin olduğu ilk günden itibaren deprem bölgesindeki arama ve kurtarma çalışmalarında aksama yaşanmaması için ihtiyaç duyulan akaryakıtın temininde önemli bir rol üstlendik. Bu anlamda bizlerden resmi bir talep olmamasına karşın dernek olarak sosyal sorumluluk anlayışıyla kendimiz inisiyatif alarak çalışmalara katkı sunmaya çalıştık. İlk günden itibaren bu yöndeki çalışmalarımıza katkı anlamında yaptığımız çağrılarımızı Üyelerimiz ne mutlu ki geri çevirmediler. Akaryakıt temininin yanın da araç-gereç desteğiyle deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara tüm imkanlarıyla gönülden destek oldular. Bu anlamda katkı sunan tüm üyelerimize ve sektör temsilcilerimize buradan yeri gelmişken bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Pandemi sürecinde ise Kahramanmaraş Valiliği ve Kaymakamlıklarla görüşerek Nöbetçi istasyonlar konusunda sağlıklı bir şekilde düzenlenmesini Dernek üstlendik. ayrıca Onikişubat İlçesinde açık olacak istasyon sayısının 7 iken görüşmelerimiz sonucunda bunu 9’a çıkartarak ılıca ve Kale bölgesinde İstasyonları hizmete geçirerek oradaki halkın yakıt almasını sağladık. ” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde KABDER’in yeni Başkan, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu:
YÖNETİM KURULU ASİL
1- SERMET ÇUHADAR
2- KADİR YENİPINAR
3- OSMAN SAYLAK
4- AHMET ŞİRİKÇİ
5- ALİ HASIRCI
6- VEHBİ ASLANTÜRK
7- ENVER ESKİGÜN
YÖNETİM KURULU YEDEK
1- OSMAN MÜDÜROĞLU
2- CENGİZ GÜL
3- YAŞAR AKAY
4- YILMAZ AĞAOĞLU
5- RAMAZAN ŞAHAN
6- H. CAN SAYLAK
7- SUAT BOYACI
DENETLEME KURULU ASİL
1- EROL YENİPINAR
2- ABDULLAH ŞİRİKÇİ
3- FEHMİ ARIKAN
DENETLEME KURULU YEDEK
1- AHMET ASLANTÜRK
2- MUSTAFA EVLİYA
3- MEHMET BEZGİNGÖL